Connect with us

Hi, what are you looking for?

Kategoria Superiore

Dy zyrtarizime në sulm, Kukësi përforcon krahët e ofensivës

Kukësi ka zyrtarizuar dy afrime ditën e sotme. Verilindorët renditen në vendin e fundit me 16 pikë dhe të enjten i pret transferta e vështirë ndaj Egnatias.

Në faqen zyrtare, klubi i Superiores njofton afrimet e Erduan Smajlit dhe Johnson Owusu. I pari është 19 vjeç, ka lindur në Zvicër dhe luan si sulmues i djathtë.

Smajli qëndron pa skuadër prej verës së kaluar, kur i dha fund aventurës me Chiasso, ndërkohë që ka luajtur edhe me Genoan U19. Ai ka dalë nga akademia e Young Boys.

Owusu aktivizohet në krahun e majtë të repartit ofensiv. 24-vjeçari ganez ka luajtur më parë në Portugali, Çeki dhe vendlindje.

Smajli ka firmosur një kontratë 3-vjeçare me klubin verilindor, ndërsa sulmuesi afrikan nënshkroi deri në verën e vitit 2025.

Lajme të tjera

Katar 2022

Lionel Messi rikthehet të flasë për triumfin e Argjentinës së tij në Botërorin Katar 2022. Në një intervistë të gjatë kapiteni i kombëtares albiceleste...

Kategoria Superiore

Tronditet Tirana në ditën e fundit të merkatos. Afrimi më i bujshëm në merkaton e janarit, Kristal Abazaj është dëmtuar rëndë. Lajmin e konfirmojnë...

Kategoria Superiore

Vesel Limaj u largua nga Tirana drejt Rumanisë, duke ndërprerë me konsensus marrëdhënien me kampionët e Shqipërisë. Për SuperSport, futbollisti nga Malisheva i lindur...

Kategoria Superiore

Kastrioti ka kryer tri përforcime në ditën e fundit të merkatos. Klubi krutan ka siguruar shërbimet e Arturo Reginaldos, Moustapha Camara dhe Stuart Gjetës....