Merkato

Dybala drejt PSG-së? Tifozëve juventinë u prishet gjumi

Një lajm që vjen nga Franca prish ëndrrat e tifozëve të Juventusit. Sipas “Paris United”, një gazetë shumë pranë skuadrës së PSG-së, vëllai dhe njëkohësisht menaxheri i sulmuesit argjentinas, Paulo Dybala, prej disa muajsh po kërkon një skuadër të re për të. Pasi dështoi transferimi te Reali i Madridit, Parisi mbetet destinacioni më i mundshëm për 24-vjeçarin, pasi kampionët e Francës janë në kërkim të zëvendësuesit ideal për Edinson Cavanin, me uruguajanin që ka krisur marrëdhëniet me ambientin parizien. Dybala pëlqehet shumë edhe trajneri gjerman Thomas Tuchel, i cili mori detyrën duke pasuar spanjollin Unai Emery.

Gjithsesi, gazeta pariziene nuk i merr parasysh problemet e klubit frances me Fair Play-in Finananciar dhe as jep shifra për këtë operacion. Gjithashtu nuk ka informacione rreth qëllimit të bardhezinjve, që kanë kontratë me lojtarin deri në vitin 2022.

Dybala thuhet se ka komunikuar me familjarët e tij që në fillim të sezonit që sapo u mbyll për t’i informuar se ka ndërmend të largohet nga Torino. Vëllai i tij, Gustavo, ka qenë shumë aktiv që në muajin mars, por takimet që ka patur me përfaqësues së Realit nuk sollën asnjë rezultat. Më pas ka gjetur terrenin e duhur në shtëpinë e PSG-së, sepse Cavani është drejt largimit pas mosmarrëveshjeve me drejtorin sportiv Antero Henrique.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

To Top