Connect with us

Hi, what are you looking for?

Futboll

Dybala pret Romën, por Manchester United gati të ndërhyjë

Dybala tremb Romën: Jam kurioz të luaj në Angli ose Spanjë

Paulo Dybala ende nuk është thirrur nga Roma për të nisur negociatat për rinovimin, që do të eliminonte klauzolën që do të hynte në fuqi në muajin korrik.

Sipas asaj që raportohet nga “Il Messaggero”, çdo klub ndërkombëtar do të mund ta marrë atë për 12 milionë euro. Drejtuesit, duke filluar nga CEO, Lina Souloukou, dhe kreu i ri i zonës teknike, Florent Ghisolfi, po studiojnë se çfarë të bëjnë, duke marrë parasysh edhe mendimin e Daniele De Rossit.

Agjenti i Dybalas pret një telefonatë kur Roma të fillojë përgatitjen e saj në Trigoria, por ndoshta më herët Manchester United, siç shkruajnë në Argjentinë, hedh hapin duke vendosur paratë e kërkuara në tryezë.

Lexo edhe:

Djajtë e Kuq janë të interesuar, veçanërisht për faktin se trajneri Erik ten Hag është ai që dëshiron “playmaker”-in. Premier League e josh lojtarin, edhe nëse paga prej më shumë se 6.5 milionë euro në vit step disi emrat e mëdhenj.

Në sezonin 2023-2024 Dybala luajti 39 ndeshje, nga të cilat 28 në Serie A, 9 në Europa League dhe 2 në Kupën e Italisë, duke shënuar 16 gola.

Lajme të tjera

Merkato

Antonio Conte e kishte një nga dëshirat e merkatos dhe presidenca e Napolit ia ka plotësuar. Alessandro Buongiorno është futbollisti më i ri i...

Premier League

Një tjetër futbollist shqiptar në Premier League. Futbollisti kuqezi, Matteo Dashi, do të jetë pjesë e skuadrës së parë të Crystal Palace duke nisur...

Merkato

Mehdi Taremi është zyrtarisht sulmuesi i ri i Interit. Kampionët e Italisë kanë prezantuar 31-vjeçarin iranian, i cili vjen si lojtar i lirë nga...

Merkato

Milani ka zgjedhur t’i besojë trajnerit Paulo Fonseca stolin për sezonin e ardhshëm, por merkatoja nuk ka nisur të nxehet ende, teksa kjo ka...