Serie A

Dybala: Topi i Artë? Do të doja të rivalizoja me Neymar!

“Dua të fitoj sa më shumë trofe, kjo është dëshira ime e vetme”. Këto javë fjalët e Paulo Dybalas në një intervistë të dhënë për “France Football”. Pasi analizoi humbjen në finale e Championsit ndaj Realit në Cardiff, sulmues argjentinas e pranoi se largimi i Dani Alvesit dhe Pogbasë, ka ndikuar në lojën e Juventusit.

“Dani është një nga më të mirët që kam parë duke luajtur futboll. Ma mungon një futbollist me vizionin e tij të lojës dhe daljet në sulm. Edhe largimi i Pogbasë na dha një goditje. Më të kisha mirëkuptim të plotë në fushë, ndërsa jashtë ishim miq të ngushtë. Buffon? Është një legjendë, në moshën 40-vjeçare duket sikur ka vetëm 20.”

I pyetur nëse do të dëshironte të qëndronte përjetë te Juventusi, Dybala u përgjigj:

“Nuk dua të bëj premtime kur jo gjithçka varet nga unë. Nuk mund të them as që ky do të jetë sezoni im i fundit në Torino. Topi i Artë? Do të më pëlqente në të ardhmen të sfidoja Neymarin, sikurse Messi rivalizon sot Cristiano Ronaldon, por braziliani është më afër këtij çmimi se unë.”

Messi apo Ronaldinho, cili ka qenë idhulli i Dybalas?

Kur isha i vogël admiroja Ronaldinhon, por Leo është Maradona i brezit tonë. E kam për nder që luaj me të në kombëtare. Ai ka lindur lider. Falë tregolëshit të Messit në Ekuador, Argjentina sot është në Botëror.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency