Premier League

Dygolësh dhe asist, De Bruyne mposhti i vetëm Arsenalin

Arsenali rezultoi “kafshatë” e lehtë për Manchester City-n në ndeshjen e parafundit të javës së 17-të të Premier League-s, që u zhvilluar në “Emirates”, në Londër.

Kampionët në fuqi të Anglisë fituan thellë 0-3 dhe të gjithë golat i shënuan në pjesën e parë. Shkëlqeu në këtë përballje gjigantësh të futbollit anglez Kevin De Bruyne, autog i një dygolëshi dhe asistues në rastin e finalizimit të Streling.

Futbollisti belg e zhbllokoi takimin pa u mbushur dy minuta lojë, i shërbyer nga Gabriel Jesus, 0-1. Në të 15-ën De Bryune ia bëri të lehtë përmbylljen e aksionit sulmuesit Sterling, që nga një distancë e afërt i çoi shifrat në 0-2.

5 minuta para fundit të pjesës së parë, sërish De Bruyne protagonsit, me një goditje të saktë nga jashtë zonës, që vulosi rezultatin përfundimtar 0-3, pasi në pjesën e dytë Arsenali, përtej dëshirës, hasi në një mbrojtje solide të Citizens, që nuk lejoi prekjen e rrjetës.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency