Bundesliga

Dygolësh i Alarios, Leverkuseni mposht Augsburgun dhe ngjitet në vendin e katërt

Bayer Leverkuseni katapultohet në vendin e katërt në Bundesligë falë suksesit 3-1 në “BayArena” ndaj Augsburgut në sfidën përmbyllëse të javës së 5-të. “Aspirinat” vuajtën disi për të marrë fitores, me ekipin bavarez që luftoi deri në sekondën e fundit për të mos u kthyer pa pikë nga ko transfertë, por pa mundur t’ia dilte mbanë.

Leverkuseni e zhbllokoi takimin që në minutën e 16-të, pas një penalltie të shndërruar në gol nga Alario. Miqtë mundën të kundërpërgjigjeshin në fillimin të pjesës së dytë me Caligiurin, por ekuilibri në rezultat zgjati deri në minutën e 74-t, kur Alario shënoi të dytin personal, duke kthyer epërsinë në favor të vendasve. Takimin e vulosi goli i Diaby në minutën e katërt shtesë, atëherë kur Ausgburgu ishte hedhur i tëri në sulm për golin e barazimit.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency