Ligue 1

Dygolësh i Hwang Ui-Jo, Bordeaux triumfon në fushën e St Ettiene

Bordeaux më në fund sheh dritë në fund të tunelit. Në javën e gjashtë të kampionatit francez skuadra e drejtuar nga Vladimir Petkovic triumfoi 2-1 në fushën e St Etienne, duke siguruar fitoren e parë sezonale pas dy barazimeve dhe tri humbjeve.

Një ndeshje e karakterizuar nga lufta e fortë sportive, e nisur me gol dhe e përfunduar me gol nga miqtë, që i shkaktuan humbjen e tretë St Ettiene në këtë kampionat.

Koreano-jugori Ui-Jo Hwang i dha epërsinë Bordeax që në minutën e shtatë, me pjesën e parë që nuk pati ndryshim tjetër rezultati.

Goli i barazimit të St Ettiene u shënua nga Khazri në të 73-tën, por Ui-Jo Hwang nuk e kishte thënë fjalën e fundit, duke shënuar golin e dytë personal në të 80-tën, duke i siguruar një fitore me shumë peshë skuadrës së tij.

 

 

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency