Serie A

Dygolësh i Murielit, Atalantës i kthehet “buzëqeshja” në Serinë A

Atalanta rikthehet te fitorja në Serina A (pas dy humbjeve radhazi ndaj Napolit dhe Sampdrias) pikërisht në ndeshjen hapëse të javës së 6-të të kampionatit elitar italian. Skuadra e drejtuar nga Gasperini mposhti 2-1 Crotonen në transfertë.

Në radhët e bergamaskëve spikati me dygolësh Muriel në pjesën e parë (16’ dhe 38’), finalizime që mjaftuan për t’u kthyer me tri pikë nga kjo sfidë. Atalanta dominoi gjatë pjesës së parë, çka u sanksionua edhe me dy golat e 29-vjeçarit kolumbian, ndërsa Simy i Crotonës rihapi takimin në minutën e 40-të, por ky finalizim nuk mjaftoi pasi gatë pjesës së dytë rezultati mbeti I pandryshuar, me gjithë përpjekjet e shtuara të vendasve për të shmangur të paktën humbjen.

Probleme muskulore për Hateboer dhe Romero, të cilin lanë fushën para kohe, të zëvendësuar nga Sutalo dhe Palomino.

 

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency