Serie A

Dygolësh i Ronaldos, Juventusi kalon Parmën e shkon +4 nga Interi

Juventusi nuk e shpërdoron mundësinë për t’u shkëputur edhe më shumë në krye të renditjes së Serisë A. Kampionët e Italisë fituan 2-1 në “Allianz Stadium” ndaj Parmës me dygolësh të Cristiano Ronaldos, por sigurisht nuk ishte një sukses i lehtë pasi emilianët qëndruan në lojë për të marrë të paktën një pikë deri në vërshëllimën e trefishtë të gjyqtarit.

“Ylli” portugez e dha një shkëndijë që në minutën e 26-të, por finalizimi i tij përfundoi për pak jashtë.

Gjithsesi, në fundin e pjesës së parë i krijoi vetes hapësira për të goditur dhe I ndihmuar edhe nga një devijim I lehtë zhbllokoi rezultatin, 1-0.

10 minuta pas fillimit të pjesës së dytë Cornelius kërceu bukur me kokë duke fituar duelin me Ronaldon dhe dërguar topin në rrjetë, 1-1.

Reagimi i Juves ishte i shpejtë, pasi vetëm 3 minuta më vonë Ronaldo realizoi të dytin personal dhe të fitores për bardhezinjtë, që tashmë kryesojmë me 4 pikë më shumë se Interi.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency