Serie A

Dygolësh i Ronaldos, Juvja mposht Crotonen dhe ngjitet e treta

Dy gola të shënuar nga Cristiano Ronaldo në fundin e pjesës së parë dhe finalizimi i Mckennie-t në fraksionin e dytë i dhanë fitoren Juventusit përballë Crotones në sfidën përmbyllëse të javës së 23-të të Serisë A. Një sukses që e katapulton “Zonjën e Vjetër” në vendin e tretë, duke parakaluar tri skuadra: Romën, Atalantën dhe Lazion.

Vështitë të mendohej se skuadra e vendit të fundit do të kishte mundësi t’i rezistonte kampiones në fuqi në “Allianz Stadium”. Në fakt, deri në minitën e 38-të, Crotone mundi t’i zbrapste sulmet e bardhezinjve, por pikërisht 7 minuta para përfundimit të pjesës së parë CR7 zhbllokoi takimin me kokë, i shërbyer nga Alex Sandro.

Gjyqtari u sinjalizua nga sistemi VAR për një pozicion të mundshëm jashtë loje, por gjyqtari Valerio Marini konfirmoi golin si  të rregullt. Në minutën e fundit të pjesës së parë, Ronaldo realizoi golin e dytë, sërish me kokë, këtë herë në bashkëpunim me Aaron Ramsey-n, që krosoi saktë për portugezin, që parakalon Lukakun në listën e golashënuesve të Serisë A me 18 finalizime.

Ndeshja praktikisht u mbyll nga golin i McKennie-t, i treti për bardhezinjtë në këtë mbrëmje. Juventusi pati mundësi të tjera për ta thelluar rezultatin, gjithsesi shifrat mbetën ato të fiksuara në minutën e 66-të.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency