Bundesliga

Dygolësh i Sanchos, Dortmundi mposht Mainzin dhe merr kryesimin

Borussia e Dortmundit reagon pozitivisht pas humbjes së thellë 5-0 në “Allianz Arena” ndaj Bayernit të Mynihut. Verdhezinjtë morën kryesimin e Bundesligës, të paktën përkohësisht, pasi mposhtën me rezultatin 2-1 Mainzin, me dygolësh të Sanchos që në pjesën e parë.

Sulmuesi i talentuar anglez e gjeti golin që në minutën e 17-të, i shërbyer me zgjuarsi nga Mario Gotze. Nuk vonoi shumë dhe 19-vjeçari sigloi të dytin, këtë radhë pas bashkëpunimit me Delaney.

Fitorja e Dortmundit, gjithsesi nuk do të rezultonte e thjeshtë, pasi Quaison shfrytëzoi një top që nuk u largua si duhet nga mbrojtja, duke shkurtuar në 2-1 diferencën 7 minuta para përfundimit të kohës së rregullt.

Miqtë tentuan me të gjitha format të gjenin golin e barazimit, por portieri Burki në momentet kur u vu në provë reagoi me kompetencë.

Fitore shumë e rëndësishme edhe për Leipzigun, që iu imponua 2-0 Wolfsburgut me gola të Kampl dhe Werner. Në ndeshjet e sotme u arritën këto rezultate:

Bundesliga:

Dortmund – Mainz 2-1

Hannover – B. Monchengladbach 0-1

RB Leipzig – Wolfsburg 2-0

Stuttgart – Bayer Leverkusen 0-1

Werder Bremen – Freiburg 2-1

 

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency