Bundesliga

Dygolësh i Thuram, Gladbachu mposht thellë Union Berlinin dhe ngjitet i treti

Borussia e Moenchengladbachut rifitoi vendin e tretë në Bundesligë pas fitores së thellë 4-1 ndaj Union Berlinit në “Borussia-Park”. Një sfidë e dominuar totalisht nga skuadra vendëse, që në asnjë moment nuk e vuri në diskutim suksesin, pavarësisht se miqtë nga Berlini e ngushtuan përkohësisht diferencën e golave në 2-1.

Takimi u zhbllokua që në  minutën e 17 nga Neuhaus, ndërsa Thuram realizoi të dytin para se skuadrat t’u drejtoheshin dhomave të zhveshjes për pushimin mes pjesëve.

Në fillim të fraksionit të dytë Union Berlini u duk sikur u kthye në lojë me golin e Andersson, por ky finalizim e shkundi Gladbachun, që gjeti edhe dy herë të tjera rrjetën me Thuram, që sigloi të dytin personal, dhe Pelean.

Union Berlini, pas kësaj disfate, vijon të jetë i rrezikuar në pjesën e fundit të tabelës, me katër më shumë se Dusseldorfi që me renditjen aktuale luanë në play off.

 

 

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency