Bundesliga

Dygolëshi i Stevan Jovetic i prish festën Stuttgartit

Përballja e garës për mbijetesë mes Stuttgartit dhe Herthas së Berlinit nuk nxori fitues. Sfida e zhvilluar në “Mercedes Arena” të Stuttgartit u mbyll në shifrat 2-2, me vendësit që shpërdoruan epërsinë e dyfishtë të arritur brenda 20 minutave të para, madje rrezikuan edhe ta humbnin ndeshjen.

Në minutën 15-të Marmoush i dha avantazhin Stuttgartit dhe vetëm katër minuta më vonë Foster e dyfishoi rezultatit, duke dhënë përshtypjen e një fitoreje të lehtë të ekipit të drejtuar nga trajneri Matarazzo.

Berlinezët mundën të reagonin pa u mbyllur fraksioni i parë me Stevan Jovetic, ndërsa pak më herët miqve iu ishte anuluar një gol nga sistemi VAR. Në pjesën e dytë sulmuesi malazez realizoi golin e dytë personal dhe për skuadrën e tij, me rezultatin 2-2 që nuk ndryshoi gjatë minutave të mbetura. Asgjë nuk ndryshon në renditjen e përgjithshëm për këto dy skuadra, që mbajnë përkatësisht vendin e 14-të (Hertha) dhe 15-të (Stuttgarti).

Të Fundit

EVENTET NË SUPERSPORT

La Liga 2022/2023

PWDLGFGADifPts
1Villarreal
1
1
0
0
3
0
+3
3
2Real Madrid
1
1
0
0
2
1
+1
3
3Osasuna
1
1
0
0
2
1
+1
3
4Real Sociedad
1
1
0
0
1
0
+1
3
5Valencia
1
1
0
0
1
0
+1
3
6Celta de Vigo
1
0
1
0
2
2
0
1
7Espanyol
1
0
1
0
2
2
0
1
8Rayo Vallecano
1
0
1
0
0
0
0
1
9Barcelona
1
0
1
0
0
0
0
1
10Elche
0
0
0
0
0
0
0
0
11Atletico Madrid
0
0
0
0
0
0
0
0
12Mallorca
0
0
0
0
0
0
0
0
13Athletic Club
0
0
0
0
0
0
0
0
14Real Betis
0
0
0
0
0
0
0
0
15Getafe
0
0
0
0
0
0
0
0
16Sevilla
1
0
0
1
1
2
-1
0
17Almeria
1
0
0
1
1
2
-1
0
18Cadiz
1
0
0
1
0
1
-1
0
19Girona
1
0
0
1
0
1
-1
0
20Real Valladolid
1
0
0
1
0
3
-3
0


To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency