Merkato

Dyshimet e Luis Suarezit për të ardhmen: Atletico, Liverpooli apo Inter Miami?

E ardhmja e Luis Suarezit mbetet enigmë. Pavarësisht se ka kontratë me Atleticon e Madridit të vlefshme deri në vitin 2022, “El Pistolero” mund të ndryshojë ambient pas vetëm një viti si bardhekuq.

Mediet në Spanjë kanë zbuluar së fundmi se uruguaiani ka marrë dy oferta shumë tërheqëse: nga Inter Miami në MLS dhe Liverpooli në Premier League. Nëse do të pranojë propozimin e “The Reds”, Suarez do të kompletonte një rikthim të bujshëm në “Anfield”, ku ka kaluar vitet më të bukura të karrierës së tij para se të transferohej te Barcelona.

Alternativë për 34-vjeçarin, sikurse u përmend më herët, është Amerika, ku do ta gjente të hapur derën e klubit me pronar të famshmin David Beckham.

Megjithatë, nuk përjashtohet mundësia që Suarez të preferojë respektimin deri në fund të kontratës me “Los Colchoneros”, në radhët e të cilëve është shndërruar pikë referimi e fazës sulmuese.

Suarez pati impakt të menjëhershëm në urdhrat e Simeones, teska ka shënuar 19 gola në këtë sezon në La Liga, aq sa Benzema dhe Moreno i Villarealit. Më shumë se urguaiani ka realizuar vetëm Lionel Messi, që kryeson me 24 finalizime.

 

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency