La Liga

Dyshohet për racizëm, Cadiz mposht Valencian mes polemikash!

Humbje mes shumë polemikash për Valencian me Cadizin 2-1, në një 90 minutësh që u ndërpre për më tepër se gjysmë ore për shkak të pretendimeve për racizim në fushë të mbrojtësit të valencianëve Diakaby. Në minutën e 36-të kur rezultati ishte 1-1, një përplasje mes Calas dhe lojtarit të Valencias shkaktoi një furtunë të vërtetë, me të dytin që pretendoi se ishte fyer me fjalë raciste nga lojtari i Cadizit. Kaq mjaftoi që lojtarët e Valencias të braktistnin fushën dhe vetëm pas ndërhyrjes së Federatës u rikthyen në fushë me Diakaby-n që u zëvendësua duke mos dashur më të vazhdojë takimin. Deri në atë moment, vendasit kishin shënuar me anë të Calas në minutën e 14-të ndërkohë që Gameiro barazoi në të 19-tën për miqtë. Pas episodit ishte Cadiz që u tregua më pragmatist duke marrë dhe suksesin me një gol të Marcos Mauros pikërisht dy minuta para përfundimit të ndeshjes, me vendasit që i largohen zonës së ftohtë për momentin por duke mbajtur në valle dhe Valencian.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency