Connect with us

Hi, what are you looking for?

Bundesliga 2

Dyshohet se ka përdorur doping, nisin hetimet për futbollistin e ekipit të njohur gjerman

Federata Gjermane e Futbollit ka nisur hetimet për një futbollist të Hamburgut (luan në Bundesligën 2), i dyshuar për përdorim të substancave të ndaluara. Bëhet fjalë për kroatin Mario Vuskovic. Substanca erythropoietin (EPO) u zbulua gjatë një kontrolli rutinë.

Lojtari u informua për këtë nga Komisioni Anti-Doping i DFB-së dhe, ndër të tjera, u këshillua për të drejtën e tij për të hapur kryes testin B. Në përputhje me Udhëzimet Anti-Doping të DFB-së, Komiteti i Kontrollit të DFB-së ka nisur procedimet kundër lojtarit dhe i ka kërkuar atij të paraqesë një deklaratë.

Pasi të jetë marrë deklarata, Komisioni i Kontrollit do të vendosë për ecurinë e procedurave. Në përputhje me seksionin 8a nr. 1. të Kodit të Ligjeve dhe Procedurave të DFB-së, kryetari i Tribunalit Sportiv të DFB-së do të vendosë gjithashtu një pezullim të përkohshëm në rast të një rezultati analize që devijon nga norma dhe nuk është një substancë specifike. Gjykata Sportive e DFB do të vendosë për këtë menjëherë në fillim të javës së ardhshme.

Lajme të tjera

Spanjë

Lajme të mira te Real Madrid. Në seancën e fundit stërvitore, organikës së trajnerit Carlo Ancelotti-t i është bashkuar edhe Vinicius Jr. Lexo edhe:...

Featured

Rubin Kazan u përball në transfertë me Baltika, në kuadër të javës së 18-të të Premier League-s ruse. Gjashtë minuta i kanë mjaftuar sulmuesit...

Serie A

Rinovimi i Denzel Dumfries me Interin komplikohet ndjeshëm, teksa palët duket se po shkojnë drejt një divorci në fund të sezonit. Kontrata e holandezit...

Euro 2024

Pasi mësoi kundërshtarët e fazës në grupe të Euro 2024, aty ku do të përballet me Spanjën, Kroacinë dhe Italinë në Grupin B, Shqipëria...