Kategoria Superiore

Dzaria: Golin e kam ruajtur për Partizanin, më mungon shumë…

Intervista e mesfushorit gjeorgjian të Kukësit, Irakli Dzaria, dhënë për emisionin “Gol pas Goli” në Supersport, pasi ndeshjes që skuadra veri-lindore fitoi 1-0 përballë Skënderbeut.

Si e shikoni kampionatin shqiptar?
Kampionati shqiptar është një kampionat shumë i fortë, ku luftohet për 90 minuta. Ndryshe nga Gjeorgjia, ku luhet futboll taktik. Mua më pëlqen të luftoj, e shoh shumë mirë kampionatin shqiptar.

Me kë ndihesh më mirë në mesfushë?
Kukësi ka shumë mesfushorë të mirë, si Limaj ashtu edhe Shkodra. Më mungon shumë Musolli. Për mua ai është mesfushori më i mirë në Shqipëri.

A mendon se Kukësi është i barabartë me Partizanin dhe Skënderbeun për titullin?
Skënderbeu ishte kundërshtari jonë, morëm 3 pikët. Për mua Skënderbeu dhe Partizani janë ekipe shumë të mira. Ne do të provojmë të fitojmë edhe ndaj Partizanit dhe më pas synojmë për titullin. Janë këto 3 skuadra që do të luftojnë për titullin kampion.

Keni harruar të shënonin gola…
Më pëlqen të shënoj. Kam shënuar shumë dhe sot pata një mundësi të mirë, por e humbja. Gjithsesi do shënoj në ndeshjet e tjera. Do të jetë mirë në qoftë se shënoj ndaj Partizanit.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency