Serie A

Dzeko: I lumtur që qëndrova, Roma shtëpia ime

Ishte shumë pranë kalimit te Chelsea por në fund marrëveshja u prish dhe Edin Dzeko qëndroi te Roma. Megjithatë sulmuesi boshnjak nuk bëhet aspak pishman që nuk i’u bashkua skuadrës së Antonio Contes pasi ai është i lumtur te Roma. Në një intervistë 31-vjeçari ballkanas theksoi se Roma është pjesë e jetës së tij dhe gjithmonë do të jetë. Më erdhi mirë për interesimin e Chelsea-it, pasi bëhet fjalë për një klub të rëndësishëm dhe që e vlerësoj shumë, por dëshira ime ishte të qëndroja te Roma, theksoi sulmuesi boshnjak.

Eventet Sportive në SuperSport

Të Fundit

EVENTET NË SUPERSPORT

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency