Serie A

Dzeko përgatitet të mbyllë karrierën te Roma, gati rinovimi i kontratës

Pasi dështoi kalimi te Juventusi gjatë merkatos së kësaj vjeshte, Edin Dzeko po përgatitet të mbyllë karrierën pikërisht me fanellën e Romës, pasi po merr në konsideratë rinovimin e kontratës me verdhekuqtë.

Sulmuesi boshnjak do të festojë ditëlindjen e 35-të në marsin e vitit të ardhshëm dhe tani e ka të qartë që asnjë klub i madh nuk mund t’i ofrojë një kontratë, ndaj po merr në konsideratë ofertat e drejtuesve të rinj të Romës.

Kështu tani Dzeko pritet të firmosë një kontratë që do ta lidhë me Romën deri në verën e 2023-shit, kohë kur sulmuesi të ketë 37 vite mbi supe, por me kushtin që boshnjaku të pranojë një ulje page të konsiderueshme.

Kontrata aktuale e Dzekos me Romën skadon në verën e 2022-shit, ndërsa sulmuesit i është ofruar zgjatja edhe me një tjetër sezon, por me një pagë më të ulët sesa 4.5 milionë eurot që fiton aktualisht.

Ky është sezoni i gjashtë i sulmuesit boshnjak me fanellën e Romës, gjatë të cilëve ka luajtur 224 ndeshje dhe ka shënuar 106 gola, ndërsa së fundi klubi i ka besuar edhe shiritin e kapiteni në krah, si lojtari më i vjetër dhe më me eksperiencë në ekip.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency