Serie A

Dzeko zbulon prapaskenat: Ja pse rinovova me Romën

Gjatë gjithë kohës ishte përfolur për një kalim të tij në Milano, nën urdhrat e Antonio Contes, por Edin Dzeko i befasoi të gjithë pak ditë më parë, duke vendosur të rinovojë kontratën me Romën.

Boshnjaku kishte kontratë të vlefshme deri verën e ardhshme me verdhekuqtë, por tani zgjati bashkëpunimin deri në verën e 2022-shit, ndërsa në marrëveshjen e re përmirësohen ndjeshëm edhe termat ekonomikë.

Në një intervistë për mediat italiane, Dzeko deklaroi se në Romë ndihet si në shtëpi dhe se kanë qenë pikërisht shokët e skuadrës, ata që e kanë bindur të firmosë rinovimin.

“Jam i lumtur që shumë njerëz janë të kënaqur që firmosa për të qëndruar këtu, me shokët e mi të skuadrës. Nuk janë thjesht shokë skuadre në fakt, por miq të vërtetë, vëllezër të mitë. Më kanë vënë gjithë kohës nën presion, duke më thënë se nuk do shkoja askund. Me Pellegrinin dhe Florenzin kam një marrëdhënie të përsosur. Ky i fundit më tha se nëse do të rinovoja, do të më jepte shiritin e kapitenit dhe e mbajti fjalën pas firmës, por ia bëra të qartë që është kapiteni ynë”, tregoi Dzeko.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency