Connect with us

Hi, what are you looking for?

Itali

E ardhmja? Babai i  Leaos: Rafa e dashuron Italinë, është më i miri në Seria A!

E ardhmja e Rafael Leaos te Milani mbetet, për momentin, një enigmë ende e vështirë për t’u deshifruar.

Ndërkohë, i pyetur nëse zgjatja e kontratës së 23-vjeçarit varet apo jo nga zgjidhja përfundimtare e mosmarrëveshjes me Sportingun, babai i lojtarit, Antonio Leao, tha se portugezi e dashuron Italinë.

“Ne jemi duke punuar për këtë. Interesi i Chelsea-t? Deri në 2024-ën, ne do të kujdesemi për gjithçka, nëse është domosdoshmërisht Chelsea, Barcelona apo Real Madrid. Atij i pëlqen të jetë në Itali. Ai fitoi çmimin e lojtarit të Seria A jo sepse ishte i pashëm, por thjesht sepse ai është më i miri”-deklaroi babai i sulmuesit.

Lajme të tjera

Itali

Romelu Lukaku nuk është një nga lojtarët e konfirmuar për organikën e sezonit të ardhshëm tek Inter. Sulmuesi belg do të rikthehet në Londër...

Gossip

Vajza e Pep Guardiolës, Maria Guardiola duket ‘e fiksuar’ me futbollistët, teksa pas një romance me fantazistin anglez Delle Ali, u përfol për një...

Champions League

Skandal me gjyqtarin Szymon Marciniak, i caktuar për të drejtuar finalen e Champions League mes Manchester City-t dhe Interit, që do të luhet më...

Merkato

Raphaël Guerreiro e mbylli mes lotësh aventurën 7-vjeçare me Borussia Dortmund. Anësori i majtë portugez, shpresonte të largohej me titull dhe festë, por dëshira...