Merkato

E ardhmja e Badelj ende në pikëpyetje, në garë është edhe Zeniti

E ardhmja e Milan Badelj është ende e për t’u përcaktuar. Mesfushori, kontrata e të cilit me Fiorentinën skadon në fund të qershorit, është gati t’i japë lamtumirën klubit vjollcë.

Futbollisti ndiqet me interes nga Milani dhe Interi, por për momentin nuk ka asnjë gjë konkrete nga ekipet milaneze. Gjithsesi, nuk janë vetëm ekipet italiane që interesohen për kroatin, pasi edhe skuadra e Zenitit është futur në garë për ta transferuar futbollistin në Rusi.

To Top