Connect with us

Hi, what are you looking for?

Merkato

E ardhmja e Joao Felix, opsioni më i mundshëm, huazimi te “Shqiponjat”

Në të gjitha miqësoret parasezonale të Atleticos së Madridit, Diego Pablo Simeone nuk i dha asnjë minutë portugezit Joao Felix. Pavarësisht fjalëve vlerësuese të trajnerit argjentinas, Felix po del gjithnjë e më shumë jashtë planeve të “Los Colchoneros”, të cilët megjithatë e kanë të vështirë t’i gjejnë strehim të ri.

Pikërisht për këtë, shkruan prestigjiozja “As”, duke theksuar se Atletico duket se po bindet një marrëveshje të re huazimi, për të kursyer rrogën dhe më pas për t’u hedhur në treg për një mesfushor cilësor.

Lexo edhe:

Barcelona nuk është më një opsion, ose në çdo rast është një hipotezë e largët. Deri më sot, e vetmja rrugë që mund të ndiqet është ajo e rikthimit te Benfica, klub ku shpërtheu lojtari i ditëlindjes ’99.

Lajme të tjera

Spanjë

Lajme të mira te Real Madrid. Në seancën e fundit stërvitore, organikës së trajnerit Carlo Ancelotti-t i është bashkuar edhe Vinicius Jr. Lexo edhe:...

Featured

Rubin Kazan u përball në transfertë me Baltika, në kuadër të javës së 18-të të Premier League-s ruse. Gjashtë minuta i kanë mjaftuar sulmuesit...

Serie A

Si mund të komunikosh me portierin dhe t’i japësh udhëzime taktike kur skuadra juaj është në fushë me dy lojtarë më pak, kur kanë...

Premier League

United mposhti 2-1 Chelsean në “Old Trafford”, në një sfidë të hapur dhe të mbushur plot raste. Skocezi Scott McTominay ishte heroi i vendasve...