Connect with us

Hi, what are you looking for?

Itali

E ardhmja e Rabiot mbetet pezull, gjithçka varet nga Champions League

Çështja e së ardhmes së Adrien Rabiot vijon të jetë një temë e nxehtë te Juventus.

Sipas raportimeve nga mediet italiane, francezi po reflekton për mundësinë e rinovimit me “Zonjën e Vjetër”, edhe falë besimit të pakushtëzuar që po i jep trajneri Max Allegri.

Lexo edhe:

Problem, përveç kostove të mundshme të zgjatjes së kontratës, megjithatë, është prania ose jo e “bardhezinjve” në Champions League e sezonit të ardhshëm që do të ndikojë më shumë te vendimi i Rabiot.

Vetëm nëse Juve arrin këtë objektiv, negociatat për rinovimin mund të marrin formë.

Lajme të tjera

Itali

Romelu Lukaku nuk është një nga lojtarët e konfirmuar për organikën e sezonit të ardhshëm tek Inter. Sulmuesi belg do të rikthehet në Londër...

Sport

Suedia është bërë vendi i parë në botë që ka regjistruar zyrtarisht seksin si sport. “Si çdo sport tjetër, arritja e rezultateve të dëshiruara...

Merkato

Raphaël Guerreiro e mbylli mes lotësh aventurën 7-vjeçare me Borussia Dortmund. Anësori i majtë portugez, shpresonte të largohej me titull dhe festë, por dëshira...

Featured

Andrea Pirlo rikthehet të luajë futboll në moshën 44-vjeçare. Mediet italiane raportojnë se Pirlo do të luajë në Kings League, pas mbylljes së eksperiencës...