Connect with us

Hi, what are you looking for?

Bundesliga

E ardhmja e Tuchel, presidenti i Bayernit u jep fund dilemave

Bayern Munchen fitoi të shtunën titullin e 11-të radhazi dhe të 33-n në histori, si asnjë skuadër tjetër në Gjermani.

Një sukses emocionues, që erdhi falë fitores në “limite” ndaj Koln dhe gafës së Dortmundit përballë Mainzit.

Menjëherë pas përfundimit të kampionatit, Bayerni zyrtarizoi shkarkimet e Oliver Kahn dhe Hasan Salihamidzic.

Lexo edhe:

Jan-Christian Dreesen është zgjedhur CEO i ri i rekordmenëve të Gjermanisë. Gjatë prezantimit të tij, presidenti Herbert Hainer u ndal edhe tek e ardhmja e Thomas Tuchel.

Jemi plotësisht të bindur që Tuchel është një ndër trajnerët më të mirë në Europë. Nuk kemi pasur kurrë asnjë dyshim në lidhje me të.

Triumfi final në Bundesliga konfirmon ndjesitë tona”, u shpreh kreu i klubit bavarez, duke konfirmuar trajnerin në stolin e Bayernit.

Lajme të tjera

Spanjë

Lajme të mira te Real Madrid. Në seancën e fundit stërvitore, organikës së trajnerit Carlo Ancelotti-t i është bashkuar edhe Vinicius Jr. Lexo edhe:...

Featured

Rubin Kazan u përball në transfertë me Baltika, në kuadër të javës së 18-të të Premier League-s ruse. Gjashtë minuta i kanë mjaftuar sulmuesit...

Serie A

Si mund të komunikosh me portierin dhe t’i japësh udhëzime taktike kur skuadra juaj është në fushë me dy lojtarë më pak, kur kanë...

Premier League

United mposhti 2-1 Chelsean në “Old Trafford”, në një sfidë të hapur dhe të mbushur plot raste. Skocezi Scott McTominay ishte heroi i vendasve...