La Liga

E ardhmja, në pikëpyetje, Messi merr telefonatën e papritur

Ndërkohë që është folur shpesh për rikthimin e Lionel Messit në Newell’s Old Boys, lojtari i PSG-së mori një telefonatë nga klubi nga Rosario në Argjentinë.

Aktuliasht, Lionel Messi është lojtar i PSG-së, pasi ka nënshkruar një kontratë deri në vitin 2023-shin me një vit shtesë opsional. Argjentinasi megjithatë e sheh të ardhmen e tij duke u kthyer shpesh në qendër të lajmeve, veçanërisht në Spanjë.

Ndërsa disa media në Spanjë e dërgojnë atë në MLS dhe Inter Miami, klubi i David Beckham, disa do të donin ta shihnin atë në klubin e tij të parë, në Rosario, Newell’s Old Boys.

Klubi argjentinas raportohet se ka telefonuar yllin e PSG-së për të diskutuar rreth se ardhmes së tij dhe duke i kërkuar rikthimin aty ku nisi gjithçka për sulmuesin.

Eventet Sportive në SuperSport

Të Fundit

EVENTET NË SUPERSPORT

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency