Formula 1

E bujshme, Ferrari nis negociatat me Lewis Hamilton

Në Brazil do të mbahet nesër gara e fundit sezonale e Formulës 1, por një lajm i bujshëm ca tërhequr vëmendjen në sportin e shpejtësisë.

Kështu sipas raportimeve të mediave italiane, skuadra e Ferrarit ka nisur nga puna për të bindur 6 herë kampionin e botës, Lewis Hamilton, që të transferohet te “kokëkuqja” duke nisur nga sezoni 2021.

Hamilton ka një kontratë të vlefshme deri më 2020-ën me Mercedes dhe deri tani nuk ka rinovuar, ndërsa sipas “Gazetta Dello Sport”, ka takuar edhe presidentin e Ferrarit, John Elkan, për të çuar para negociatat.

Edhe shefi i skuadrës italiane, Mattia Binotto ka pranuar se e bën të lumtur fakti që Hamilton është i disponueshëm nga viti 2021 dhe se mund t’i bashkohet Ferrarit, por pranon se është ende herët për të folur.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency