Basketboll

E bujshme, Leonard snobon Lakers, zgjedh anën tjetër të Los Angelesit, te Clippers edhe…

E bujshme. Kawhi Leonard transferohet në Los Angeles por jo te Lakers por te Clippers. Mvp-ja i fazës play off të edicion të fundit të NBA, ku u shpall kampion me Toronton ka zgjedhur Los Angeles Clippers duke snobuar thirrjen e LeBron James dhe Anthony Davis për t’u bashkuar me ta te Lakers dhe për të krijuar një “big three” që do të luftonte për titullin. Por Kawhi Leonard nuk është goditja e vetëm e Clippers që tashmë janë një nga skuadrat favorite për titullin pasi kanë arritur të sigurojnë edhe shërbimet e një tjetër ylli, Paul Goerge.

Si shkëmbim te Oklahoma kanë shkuar Danilo Gallinari, Shai Gilgeous-Alexander por edhe 4 zgjedhjet e para të pambrojtura të draftit dhe 2 të tjera që Clippers do t’i shkëmbejnë me ato të Oklahomës. Me Clippers, Leonard ka nënshkruar një kontratë 4-vjeçare me maksimumin e pagës prej 142 milionë dollarësh. Ndërkohë Lakers për të mos mbetur thatë kanë arritur akordin me kampionin e freskët të NBA Danny Green i cili ka firmosur për 2 vite me një pagë prej 30 milionë dollarësh.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency