Kategoria Superiore

E bujshme/ Muça largohet nga Tirana 5 ditë para sfidës vendimtare në Europë

Vetëm 5 ditë para sfidës së vlefshme për Play Off-in e Europa Leagues, ndaj zviceranëve të Young Boys, Tirana njofton se një nga pikat më të forta të mbrojtjes në sezonin e kaluar, ish kapiteni Gentian Muça ka vendosur të largohet nga skuadra.

Lajmi është dhënë nga vetë klubi bardheblu, që njofton se ka qenë vetë futbollisti që i ka kërkuar presidentit Halili ndërprerjen e parakohshme të kontratës dhe largimin për të vijuar karrierën diku tjetër.

Klubi i Tiranës ka publikuar edhe një mesazh të vetë Gentian Muçës, që kërkon largimin dhe lë të hapur mundësinë e rikthimit për të bashkëpunuar me bardheblutë në një të ardhme në nivele drejtuese.

Ky vendim është mjaft i befasishëm, për më tepër që nuk bëhet e ditur se ku do të transferohet futbollisti, që vetëm më 8 gusht të këtij viti kishte rinovuar kontratën me klubin e Tiranës.

Megjithatë ndonëse në sezonin e fundit ishte titullar, 33-vjeçari e kishte humbur këtë pozitë në ndeshjet e Europës, pasi në formacion po luanin futbollistë të afruar gjatë verës.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency