Kategoria e Parë

E bujshme/ Verona huazon mbrojtësin 28-vjeçar te Skënderbeu

Një mbrojtës nga Bregu i Fildishtë për Skënderbeun. Lajmi vjen nga media italiane “tuttomercatoweb”, që raporton se te korçarët ka mbërritur Dramane Konate, në huazim nga klubi i Veronës.

Futbollisti 28-vjeçar ishte pjesë e Paganesses, me të cilën prishi kontratën pak ditë më parë për të firmosur më pas me Veronën, por këta të fundit kanë vendosur ta huazojnë pikërisht te Skënderbeu.

Dramane Konate është rritur te Empoli dhe gjatë karrierës së tij ka luajtur me klube të ndryshme në ligat e ulëta italiane, megjithatë pritet të jetë një vlerë e shtuar për korçarët e Migen Memellit, që do të synojnë rikthimin në elitën e futbollit shqiptar.

Kliko për të komentuar

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Të Fundit

EVENTET NË SUPERSPORT

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency