Futboll

E dhimbshme! Koronavirusi i merr jetën futbollistit 25-vjeçar

Deibert Frans Roman Guzmán bëhet futbollisti i parë, që vdes nga COVID-19. Boliviani, 25 vjeç, aktualisht në radhët e klubit universitar Beni, vdiq në fillim të kësaj jave, duke e humbur luftën me Koronavirus, siç konfirmohet nga burime federale. Tragjedia është vërtet e madhe, pasi edhe babai e xhaxhai i tij, me të cilët ndante vendbanimin, kishin vdekur për shkak të kësaj sëmundjeje.

Guzmán bëri karrierë në kategoritë e ulëta të ekipit bolivian dhe ishte afër nënshkrimit me Nacional Potosí. Sipas raporteve të shtypit lokal, futbollisti jetonte në lagjen Paititi, bashkë me babanë e tij, Belisario Roman, ish-presidentin e klubit, dhe xhaxhanë. Luis Carmelo Román, menaxher i Deportivo Perejique, gjithashtu vdiq nga kjo sëmundje.

“Federata Boliviane e Futbollit shpreh ngushëllimet e sinqerta për miqtë dhe familjen e Deibert Roman Guzmán. Ne i kërkojmë Zotit t’iu japë forcë familjarëve e të afërmve në këtë periudhë të vështirë”, – shkroi Angel Suárez, presidenti i Federatës Boliviane të Futbollit, përmes një postimi në rrjetet sociale.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency