Ligue 1

E dhimbshme/ Të dielen ishte në sfidën PSG-Auxerre, ndërron jetë papritur gjyqtari 42-vjeçar

Unioni i Gjyqtarëve të Futbollit të Elitës (Francë) ka njoftuar këtë të mërkurë se Johan Hamel, gjyqtar francez në Ligue 1 (Divizioni i Parë), ka ndërruar jetë krejt papritur në moshën 42-vjeçare. Siç raporton gazeta “L’Equipe”, vdekja ka “bilbilit” francez ka ndodhur për shkak të një goditjeje në tru (hemorragji cerebrale) gjatë stërvitjes të martën pasdite.

Kjo ngjarje ka shkaktuar tronditje në botën e futbollit francez dhe janë të panumërta mesazhet ngushëlluese për familjen, që transmetohen përmes rrjeteve sociale.

Hamel ishte të dielën e kaluar gjyqtar i VAR-it në ndeshjen PSG – Auxerre dhe më 6 nëntor drejtoi Lille – Rennes.

Ka qenë në elitë që nga sezoni 2010-11 dhe drejtoi gjithsej 135 ndeshje në Ligue 1. Ai ka arbitruar më parë në Ligue 2, duke drejtuar 85 ndeshje.

Kliko për të komentuar

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Të Fundit

EVENTET NË SUPERSPORT

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency