Sport

E dhimbshme, vajza 8-vjeçare humb jetën duke praktikuar kërcim ajror

Ushuaia, kryeqyteti i provincës argjentinase të Tierra del Fuego, është tronditur nga një aksidentit fatal që i ka marrë jetën një vajze tetëvjeçare, teksa po praktikonte sportin e kërcimit ajror në dhomën e saj. Siç raportohet nga gazetat “La Nación” dhe “El Sureño”, Layla Eluney Cabrera humbi ndjenjat e për rrjedhojë edhe jetën pas pas një manovre të gabuar me pëlhurat.

Në momentin që policia u shfaq në banesën e saj, në lagjen 245 Viviendas, të premten në mbrëmje, prindërit e vajzës së vogël po përpiqeshin ta kthenin në jetë, pasi e kishin gjetur të varur mes pëlhurave në dhomën e saj. Menjëherë Layla u transferua në Spitalin Rajonal, ku të gjithë përpjekjet për t’i shpëtuar jetën rezultuan të kota.

Eventet Sportive në SuperSport

Të Fundit

EVENTET NË SUPERSPORT

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency