Premier League

E diel e nxehtë në Angli, luhen derbi londinez dhe West Ham-Man. United

Premier League “ndizet” me derbin londinez Tottenham-Chelsea, dy prej skuadrave që e kanë nisur shumë mirë sezonin e ri të kampionatit anglez dhe kanë grumbulluar përkatësisht 9 dhe 10 pikë në katër javët e para.

“Spurs”-at e drejtuar nga Nuno Espirito Santo mori tre fitore radhazi, të treja me rezultatin minimal 1-0, por fundjavën e kaluar pësuan disfatën e parë me rezultatin e thellë 3-0 në një tjetër derbi londinez, atë ndaj Crystal Palace.

Tottenham do të synojë kështu rikthimin te fitorja, teksa shpresa e trajnerit portugez është të shohë në fushë versionin më të mirë të kapitenit Harry Kane, si dhe të rikuperojë disa titullarë si Hueng Min Son, Romero, Dier, Lo Celso, etj.

Nga ana tjetër Chelsea regjistron vetëm një barazim me Liverpoolin në “Anfield Road’, ndërsa afrimi i Romelu Lukakut ka shtuar ndjeshëm forcën sulmuese të skuadrës, që tani përveç soliditetit në mbrojtje, arrin të shkojë me lehtësi edhe te goli.

Derbi londinez Tottenham-Chelsea do të startojë në orën 17:30 në ekranin e SuperSport 2, megjithatë emocionet e kampionatit anglez do të nisin më herët, pasi në orën 15:00 West Ham do të presë Manchester United.

“Djajtë e kuq” vijnë pas një humbjeje zhgënjyese në Ligën e Kampionëve përballë zviceranëve të Young Boys dhe do të kërkojnë rikthimin te suksesi në kampionat, teksa trajneri Solskjaer pritet t’i besojë sërish udhëheqjen e sulmit, portugezit Cristiano Ronaldo, që ka vënë emrin e tij në tre gola brenda dy ndeshjeve.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency