Bundesliga

E diela e Bundesligës, spikat Paderborn-Dortmund!

Java e 29-të e Bundesligas vijon këtë të dielë me dy takime të tjera shumë interesante pasi luhet për vendin e 2-të dhe zonën  Champions. Borussia Moenchengladbach për t’u rikthyer në 4-shen e parë duhet medoemos të mposhtë Union Berlin në sfidën shtëpiake në Borussia Park. Gladbach që ka grumbulluar vetëm 1 pikë në 2 ndeshjet e fundit vjen në këtë sfidë me plot 5 mungesa përballë një Union Berlini që ka shumë probleme për momentin. Në orën 18:00 do të jetë radha e Borussias së Dortmundit që do të përballet me skuadrën e vendit të fundit Paderborn që mesa duket e ka prerë tashmë biletën për në Bundesligën e dytë.

Verdhezinjtë pas humbjes në klasiken ndaj Bayernit do të kërkojnë të ringrihen në një ndeshje sa të lehtë aq edhe delikate duke patur parasysh që në fazën e parë u ndal në një barazim 3-3 nga skuadra e Klaus Gjasulës. Përveç kapitenit Reus, mbrojtësve Zagadou e Schulz dhe mesfushorit Dahoud, listës së të dëmtuarve u është shtuar sulmuesi Erling Haaland, gjithsesi edhe me këto 5 mungesa, Dortmundi i ka të gjitha kapacitetet për të marrë tre pikët në këtë duel. Të dyja këto sfida do të vinë live në ekranin e Digitalb nëpërmjet kanalit Eurosport 2.

 

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency