Serie A

E diela e Serie A kulmon me Fiore-Inter, për të mos u humbur edhe Juve-Udinese e Milan-Sassuolo

Pas eliminimit nga Champions League, Interi i Contes duhet të ngrejë menjëherë kokë. Misioni për të ruajtur kreun e renditjes në Serie A, kalon nga Firence, aty ku zikaltrit nuk kanë fituar asnjëherë në 5 përballjet e fundit në Artemio Franchi ndaj Fiorentinës. Megjithatë nëse Interi kryeson Serinë A me 38 pikë pas 15 ndeshjesh, Fiore po kalon një moment shumë të keq, ka pësuar 4 humbje radhazi dhe është vetëm 3 pikë larg zonës së rënies nga kategoria.  Mungesat janë prezente në të dy kampet me Ribery që do të jetë mungesa e madhe e Montellës i cili me një tjetër humbje mund të shkarkohet nga detyra ndërkohë që Conte ka probleme serioze në mesfushë. Fiorentina-Inter do të jetë dueli më i rëndësishëm por jo i vetmi në këtë dielë të Serie A në Supersport që do të nisë që në mesditë dhe do të kulmojë në orën 15:00 me dy sfida mjaft tërheqëse.

Juventusi do të ketë mundësinë të rikthehet te fitorja pas dy rezultateve jo të mira ndaj Sassuolos dhe Lazios, në duelin ndaj Udineses. Edhe pse ka shumë mungesa sidomos në mesfushë, Sarri do të kërkojë të mbështetet te treshja Dybala-Higuain-Ronaldo për t’u ngjitur përkohësisht në krye të renditjes. Milani i Piolit ndërkohë do të kërkojë të vazhdojë ecurinë pozitive dhe ta çojë në 3 numrin e fitoreve radhazi me një sukses ndaj Sassuolos. Në orën 18:00 Roma ka një mundësi të mirë për t’u pozicionuar e vetme në vendin e 4-t nëse arrin të mposhtë Spal.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency