Connect with us

Hi, what are you looking for?

Premier League

E duan Barcelona dhe Reali, titullari i Man City qetëson tifozët

Bernardo Silva mbetet prej kohësh një nga lojtarët më të rëndësishëm për Pep Guardiolën. 28-vjeçari portugez ka kontratë deri në 2025 me Manchester City.

Por, pavarësisht vlerësimit nga trajneri, shokët dhe tifozët, Bernardo Silva nuk e ka mohuar kurrë dëshirën për të nisur një aventurë të re.

Lexo edhe:

  1. Mehmeti fjalëpak: Kombëtarja një ëndërr, gati të luaj titullar
  2. Uzuni: Më Sylvinho-n do bëjmë lojë ofensive, kam oferta nga disa kampionate
  3. Gabimi në finalen e Botërorit, Kolo Muani: E urrej atë çast, por duhet të shoh përpara!
  4. Buffon: Ju tregoj gabimin më të madh në jetës dhe kur tërhiqem

Në La Liga me Barcelonën ose Real Madrid, ose ndoshta një rikthim te Benfica e tij e dashur. Lojtari luzitan ka folur sëish së fundmi rreth situatës së tij.

Nuk është momenti për të folur për të ardhmen time. Duhen edhe tre muaj që të përfundojë sezoni. Jam plotësisht i fokusuar te Manchester City.

Thashethemet dhe spekulimet nuk janë puna ime. Do të jap maksimumin në fushë për skuadrën, kemi ende shumë për të luftuar”.

Bernardo Silva numëron katër gola dhe pesë asiste këtë sezon në kampionatin anglez. “Xholi” ofensiv mbetet në kërkim të rrjetës së parë në Champions League.

Lajme të tjera

Itali

Romelu Lukaku nuk është një nga lojtarët e konfirmuar për organikën e sezonit të ardhshëm tek Inter. Sulmuesi belg do të rikthehet në Londër...

Kombëtare

Shqipëria e minifutbollit shkruan historinë në Essen të Gjermanisë, duke e kaluar për herë të parë fazën e grupeve. Kuqezinjtë e trajnerit Irtan Sejko...

Sport

Suedia është bërë vendi i parë në botë që ka regjistruar zyrtarisht seksin si sport. “Si çdo sport tjetër, arritja e rezultateve të dëshiruara...

Merkato

Raphaël Guerreiro e mbylli mes lotësh aventurën 7-vjeçare me Borussia Dortmund. Anësori i majtë portugez, shpresonte të largohej me titull dhe festë, por dëshira...