Connect with us

Hi, what are you looking for?

Merkato

E duan klubet e mëdha, Newcastle kërkon me çdo kusht t’i rinovojë kontratën

Bruno Guimaraes, mesfushori brazilian i Newcastle, është objektiv i shumë klubeve të mëdha evropiane.

Paraqitjet e futbollistit në radhët e “Magpies” nuk kanë kaluar pa u vënë re, kështu që në verë pritet të hapet “ankandi” për shërbimet e tij.

Lexo edhe:

Interesi i Realit të Madridit për ish-futbollistin e Lyonit është i njohur, por 25-vjeçarin e pëlqejnë edhe Chelsea e Liverpooli.

Për këtë arsye, “Magpies” do të përpiqeshin në çdo mënyrë ta bindin të rinovojë, duke i ofruar një kontratë të re që shkon paralelisht me performancën e lojtarit dhe ambiciet e klubit.

Lajme të tjera

Itali

Romelu Lukaku nuk është një nga lojtarët e konfirmuar për organikën e sezonit të ardhshëm tek Inter. Sulmuesi belg do të rikthehet në Londër...

Sport

Suedia është bërë vendi i parë në botë që ka regjistruar zyrtarisht seksin si sport. “Si çdo sport tjetër, arritja e rezultateve të dëshiruara...

Merkato

Raphaël Guerreiro e mbylli mes lotësh aventurën 7-vjeçare me Borussia Dortmund. Anësori i majtë portugez, shpresonte të largohej me titull dhe festë, por dëshira...

Featured

Andrea Pirlo rikthehet të luajë futboll në moshën 44-vjeçare. Mediet italiane raportojnë se Pirlo do të luajë në Kings League, pas mbylljes së eksperiencës...