Premier League

E duan klubet e mëdha, por Mahrez do qëndrojë te Leicester

Claude Puel dëshiron të mbajë te Leicester City, Riyad Mahrez. Pavarësisht zërave të merkatos, që e lidhin emrin e sulmuesit me disa klube të mëdha europiane, dëshira e teknikut është që lojtari të qëndrojë, pasi siç shprehet vetë francezi, Mahrez është shumë i vlefshëm për skuadrën dhe po luan shumë mirë. Trajneri 56-vjeçar tha se është shumë i lumtur që stërvit një lojtar si algjeriani.

 

To Top