Merkato

E duan Reali e Barça, por Man.City nuk e lëshon

Një mes mesfushorëve më të mirë në botë, në këtë sezon, Kevin de Bruyne muajt e fundit ka qenë një ndër emrat më të përfolur të merkatos. Disa prej klubeve më të mëdha europiane si Real Madrid dhe Barcelona, kërkojnë kartonin e yllit belg, lajm që e konfirmoi edhe vetë agjenti i tij. Megjithatë sipas mediave në Angli, Manchester City nuk ka ndërmend ta humbasë De Bruynen, që mbi të gjitha sapo ka rinovuar kontratën e tij me Citizens.

 

To Top