Ligue 1

E eliminoi nga Kupa e Ligës, PSG hakmerret rëndë ndaj Guingampit

10 ditë më parë, skuadra e Guingampi i dha një goditje të papritur PSG-së, duke e mposhtur 1-2 brenda në “Parc des Princes” dhe eliminuar nga Kupa e Ligës. Mirëpo skuadra pariziene u “hakmor” me të gjitha mundësitë, duke e shkatërruar 9-0 këtë kundërshtar në javën e 19-të të Ligue 1.

Vetë rezultati tregon për një sfidë mes dy ekipeve me diferenca të mëdha dhe një impenjim maksimal të “yjeve” të Parisit.

3 gola Kylian Mbappe, 3 gola Edinson Cavani, 2 Neymar Juniors, për ta mbyllur me finalizimin e Meunier.

Në 19 ndeshje në total në kampionat, skuadra e Thomas Tuchel ka realizuar 63 gola, me një mesatare 3.3 gola për takim. Për titullin kampion as që mund të flitet për rivalitet, pasi vendi i dytë, që mbahet nga Lille, është 13 pikë pas.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency