Futboll

E enjte e “zjarrtë” në Supersport, Reali ndaj Villarealit për të fituar titullin, Interi për të shpresuar ende!

Futbolli nuk mungon për asnjë ditë në ekranin e Supersport në këtë verë të ngjeshur me tre kampionatet kryesore europiane, La Liga, Premier League dhe Serie A. La Liga luan javën e parafundit këtë të enjte e cila do të luhet e gjitha në një orar pikërisht në 21:00. Reali Madridit i cili i ka vendosur tashmë pothuajse të dyja duart te titulli, ka mundësinë ideale për t’u shpallur edhe zyrtarisht kampion i Spanjës për edicionin 2019-2020 nëse fiton sot në sfidën shtëpiake ndaj Villareal. Për të fituar kampionatin skuadrës së Zidane do t’i mjaftonin edhe dy barazime në dy ndeshjet e fundit por Benzema me shokë do të kërkojnë të mbyllin llogaritë që sot në sfidën ndaj nëndetses së verdhë. Po në orën 21:00 në Camp Nou, Barcelona pret Osasusën me sytë se çfarë do të ndodhë në sfidën mes Los Blancos dhe nëndetses së verdhë. Atletico e Madridit dhe Sevilla që kanë siguruar edhe matematikisht kualifikimin në Champions League për sezonin e ardhshëm luajnë dy transferta delikate ndaj dy kundërshtarëve që luftojnë për një vend në Europa League.

Los Colchoneros luajnë derbin e vogël të Madridit ndaj Getafes ndërsa andaluzianët udhëtojnë në komunitetin bask për t’u përballur me Real Sociedad. Në Serie A e enjtja është dita e Interit që nëse triumfon në transfertën ndaj Spal të vendit të fundit do ta ngushtonte në -6 pikë diferencën me Juventusin e vendit të parë dhe mbi të gjitha skuadra e Conte do të rimerrte vendin e dytë. Më herët në orën 19:30 për javën e 33-të të Serie A luhet edhe sfida direkte për mbijetesë mes Torinos dhe Genoas. Në Premier League është dita e Manchester United që për të shpresuar deri në fund te një vend në Champions League për sezonin e ardhshëm duhet patjetër të fitojë në transfertën londineze të orës 21:15 ndaj Crystal Palace, ndërkohë në orën 19:00 Evertoni i Ancelottit mund t’i japë goditjen e fundit Aston Villas që po shkon drejt rënies nga elita e futbollit anglez. Të gjitha këto sfida do të keni mundësi t’i ndiqni live në ekranin e Supersport duke nisur që prej orës 19:00.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency