Connect with us

Hi, what are you looking for?

Kategoria Superiore

E fundit/ Bekaj me skuadër të re, transferohet në Superligën e Turqisë

Visar Bekaj është transferuar në Turqi. Portieri i Tiranës në Superiore dhe i përfaqësueses së Kosovës, ka firmosur me Hataysporin, që u tërhoq nga kampionati (Superliga turke) për shkak të tragjedisë së tërmetit të 6 shkurtit.

Hatayspori dhe Gaziantepi, skuadrat nga qytetet prej zonave më të prekura nga tërmeti, u detyruan të mos mbyllnin sezonin e fundit. Por, Federata Turke e Futbollit vendosi që të dy skuadrat të jenë pjesë e Superiores në edicionin e ri.

Lexo edhe:

Bekaj është përforcimi i Hataysporit për portën. 26-vjeçari nga Prishtina, ka kaluar me sukses testet mjekësore. Ai ishte pjesë e Tiranës në dy sezonet e fundit. Duke fituar titullin dhe Superkupën e Shqipërisë me bardheblutë.

“Gardiani” numëron edhe 4 ndeshje me Kosovën. Ndërkohë, Bekaj u shpall portieri më i mirë dhe pjesë e formacionit më të mirë në sezonin 2021/2022 në Superioren shqiptare.

“Më të Mirët 2022”, mbrëmja gala që organizoi FSHF dhe Digitalb, nderoi 11 futbollistët më të mirë në Abissnet Superiore. Mes tyre edhe Bekajn.

Lajme të tjera

Bundesliga

Union Berlin vijon të jetë në kërkim të një trajneri, për t’iu besuar pankinën pas shkarkimit të zviceranit Urs Fischer, teksa së fundi ka...

Featured

Jasir Asani shkëlqeu në plot kuptimin e fjalës me Kombëtaren e Shqipërisë, në kualifikueset drejt kampionatit europian, duke shënuar 3 gola e duke dhënë...

Itali

Pasi përfundoi aventurën me Tottenham sezonin e shkuar, Antonio Conte vijon të shijojë pushimet dhe kohën me familjen. Megjithatë, ashtu siç e ka theksuar...

Serie A

Interi harron Frattesin. Zikaltrit publikuan protokollin e ndeshjes ndaj Juventusit, teksa mesfushori italian nuk figuronte as mes futbollistëve të formacionit dhe as mes atyre...