Connect with us

Hi, what are you looking for?

Angli

E gjithë Europa pas tij, por garën për “Messin” e ardhshëm e udhëheq City

Pas transferimit me sukses të Julian Alvarez nga Argjentina në Premier League, Manchester City përgatit goditjen e radhës, sërish nga vendi amerikano-latin dhe sërish nga klubi i River Plate. Në shënjestrën e “The Citizens” është Claudio Echeverri, talenti 18-vjeçar për të cilin pritshmëritë janë të jashtëzakonshme.

Në Argjentinë, guxojnë edhe ta krahasojnë me Lionel Messin. Echeverry është aktualisht pjesë edhe e Argjentinës U18 dhe në 17 ndeshje me kombëtaren ka shënuar tetë gola. City po studion mundësinë për ta transferuar atë që ndryshe quhet edhe si “El Diablito” dhe ka lëvizur konkretisht, megjithatë konkurrenca është e fortë.

Lexo edhe:

Kualitetet e Echeverrit nuk kanë kaluar pa u vënë re edhe nga pjesa tjetër e klubeve më të mëdha europiane si Real Madrid, Barcelona, Paris Saint-Germain, Juventus, Milan dhe Inter.

Lajme të tjera

Legjionarët

Mirlind Daku është kthyer në një nga lojtarët më të rëndësishëm të Rubin Kazan. Sulmuesi kuqezi u transferua gjatë verës tek skuadra ruse ku...

Spanjë

Xavi Hernandez do të largohet nga Barcelona në përfundim të këtij sezoni dhe tashmë presidenti Laporta është duke menduar për zëvendësuesin e trajnerit. Sipas...

Lajme

Joachim Löw, kampion botë në krye të Gjermanisë në Brazil 2014, është pa punë që nga viti 2021, kur u largua nga përfaqësuesja gjermane....

Angli

Trajneri i Brighton, Roberto De Zerbi flet për të ardhmen e tij, e cila është një nga temat më të nxehta të ditëve të...