Evente

“E hëna e sëmurë”: 14 milionë persona munguan në punë në SHBA pas Super Bowl

“Super Bowl” është një nga evenimentet sportive më të mëdha në të gjithë botën, që bën të flitet gjatë si para edhe pas përfundimit. Pas finales së madhe të futbollit amerikan, rreth 14 milionë persona në SHBA kanë telefonuar në punë për të kërkuar leje të hënën, për arsye shëndetësore. Ky konstatim vjen nga një studim i “Kronos and Mucinex”.

 

“Ne kemi studiuar efektin e “Big Game’” në fuqinë punëtore për më shumë se një dekadë dhe ndërsa numrat mund të luhaten çdo vit, mbetet një fakt i qartë: “E hëna e sëmurë” është shpesh dita më e madhe në SHBA, ku njerëzit kërkojnë leje për “arsye shëndetësore”, u shpreh Joyce Maroney, drejtor ekzekutiv i institutit të fuqisë punëtore në “Kronos Inc”.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency