Connect with us

Hi, what are you looking for?

Futboll

“E ka mbushur shtëpinë me fotot me Messin”, si ia rrëmbeu Argjentina Spanjës talentin e Man. United

Alejandro Garnacho, 18-vjeçari nga Madridi, të cilin Argjentina ia “rrëmbeu” nga Spanja, konsiderohet zbulimi i madh i Manchester United këtë sezon.

Futbollisti premtues spanjollo-argjentinas, i cili ka veshur fanellën e “La Rojas” në përfaqësueset e moshave, në fund zgjodhi të përfaqësonte Argjentinën.

Garnacho, i cili dëmtoi kyçin e djathtë kundër Southamptonit, nuk do të jetë në gjendje të debutojë për Argjentinën në miqësoret e ardhshme.

“Është e vështirë ta përshkruaj me fjalë se si ndihem në këtë moment. Jam i zhgënjyer që humba mundësinë për të qenë me shokët e mi në kombëtaren e Argjentinës, në atë që do të kishte qenë një moment i madh krenarie për mua dhe familjen time”, shpjegoi adoleshenti i rritur në Madrid, i cili nënshkroi për Manchester United nga Atlético e Madridit në vitin 2020.

Bernardo Romeo, koordinator i ekipeve të të rinjve të Argjentinës, zbuloi se Alejandro Garnacho “ishte thirrur nga koordinatori i ekipeve të Spanjës”.

“Alejandro Garnacho ishte shumë i qartë, më tha se iu përgjigj për respekt, por ai ka vendosur të luajë për Argjentinën”, – shpjegoi Romeo.

Lexo edhe: 

Alejandro Garnacho (ka lindur në Spanjë dhe e ka nënën argjentinase) është shumë i bindur për të luajtur për Kombëtaren e Argjentinës. Ai ka të gjitha fotot me Messin në shtëpinë e tij”.

 

 

 

Lajme të tjera

Euro 2024

Skuadra kombëtare zhvilloi sot stërvitjen e parë në “Shtëpinë e Futbollit” dhe të parën nën drejtimin e brazilianit Sylvinho. Kuqezinjtë kanë filluar përgatitjet për...

Kombëtare

Zyrtarizohet lista e Kombëtares së Shqipërisë për sfidën e parë eliminatore të “Euro 2024” kundër Polonisë në Varshavë, më 27 mars. Anis Mehmeti dhe...

Gossip

Ish-sulmuesi i Interit bën “supergol”. Andrea Pinamonti, i cili aktualisht është pjesë e Sassuolos, po shijon një romancë me modelen bjelloruse Dasha Lapushka. Futbollisti...

Gjermani

Pesë emra të rinj te Gjermania, e cila do të rikthehet në fushë, pas zhgënjimit në Botërorin e Katarit, teksa trajneri Hansi Flick ka...