Connect with us

Hi, what are you looking for?

La Liga

“E ka mbyllur me Realin”, Kroos lajmëron largimin e spanjollit

Toni Kroos ka vendosur të luajë edhe një vit me Real Madrid, por zyrtarizimi i rinovimit nuk po vjen ende. Mesfushori gjerman nuk e kursen batutën në lidhje me situatën e tij, teksa lajmëron edhe largimin e një kolegu.

Duhet të pyes sërish drejtuesit se kur duan të zyrtarizojnë rinovimin tim. Duhet të nxitojnë, sepse do të më duhet të shkoj me pushime”, theksoi 33-vjeçari.

Lexo edhe:

Më pas një koment për Marco Asension, një nga lojtarët që ndodhen në vitin e fundit të kontratës me “Los Blancos”. 27-vjeçari pritet të nisë një aventurë të re larg Bernabeut.

Kam përshtypjen se Asensio dhe Real Madrid nuk do të vazhdojnë përpara së bashku”, u shpreh Toni Kroos, duke “zyrtarizuar” largimin e anësorit të djathtë ofensiv.

Asensio është pjesë e klubit historik spanjoll prej verës së vitit 2015. Gjatë kësaj periudhe kaloi një sezon i huazuar tek Espanyoli. Me Realin ka fituar plot 16 trofe.

Lajme të tjera

La Liga

Eric Garcia u detyrua të largohej nga Barcelona këtë merkato teksa u transferua te Girona me anë të formulës së huazimit. Pasi debutoi me...

Legjionarët

30 mijë tifozë polakë në stadiumin ‘Wojska Polskiego’ të Varshavës, thërrasin në kor emrin e Ernest Muçit, i cili bëri një 70-minutësh për kornizë...

Kombëtare

Kushtojnë shtrenjtë flakadanët e hedhur në fushë në fillim të ndeshjes me Poloninë nga tifozët kuqezi, duke shkaktuar ndërprerjen e ndeshjes për disa minuta....

Kombëtare

Shtatori kuqezi sjell një rekord të ri për Shqipërinë edhë në renditjen botërore të FIFA-s. Falë barazimit në Pragë me Çekinë dhe fitores ekzaltuese...