Connect with us

Hi, what are you looking for?

Champions League

“E kemi shitur në Kosovë”, klubi rumun konfirmon lajmin e SuperSport

Vesel Limaj mund të quhet futbollisti më i ri i Ballkanit. Kampionët e Kosovës siguruan marrëveshjen me rumunët e Hermannstadt në lidhje me mesfushorin e avancuar.

Kampionët e Kosovës do të paguajnë 30 mijë euro për kartonin e 26-vjeçarit. Me këtë të fundit që do t’i “falë” Hermannstad edhe rreth 20 mijë euro paga për mbylljen e parakohshme të kontratës.

Lexo edhe:

Pasi 26-vjeçari kishte edhe një vit të mbetur në kontratë. Sot ka ardhur edhe zyrtarizimi nga klubi rumun, që shkruan në faqen zyrtare: “Faleminderit Vesel Limaj.

Mesfushori është shitur te Ballkani, kampionët e Kosovës. Suksese në karrierë, Vesel”.

Një përforcim i rëndësishëm për skuadrën e Ilir Dajës, që vazhdon përgatitjet për dy duelet e raundit të parë në Champions League.

Ballkani sfidon Ludugorets (Bullgari). Takimi i parë, të martën e 11 korrikut në “Fadil Vokrri”. Sfidë që do të transmetohet në SuperSport (20:45).

Tjetër dhuratë për Ilir Dajën, 50 mijë euro për mesfushorin

Lajme të tjera

La Liga

Xavi rrezikon shkarkimin nga posti i trajnerit të Barcelonës sapo të mbyllet sezoni. Deklarata e fundit ka sjellë shqetësim në klub, teksa është pritur...

Merkato

Bento Matheus Krepski pritet të jetë një nga përforcimet e Interit gjatë merkatos verore. Kampionët e Italisë kanë përzgjedhur 24-vjeçarin brazilian si portierin e...

Itali

Orë vendimtare për Interin. Të hënën e 20 majit skadon huaja që fondi “Oaktree” i ka dhënë numrit një të zikaltërve në vitin 2021....

Ligue 1

Milan Skriniar zgjodhi të thyejë raportet e tij me Interin dhe tifozerinë zikaltër, për t’u transferuar një vit më parë te Paris Saint Germain...