Connect with us

Hi, what are you looking for?

Angli

“E këndoj edhe unë nëpër shtëpi, por tregohuni më të kulturuar”, trajneri këshillë fansave të skuadrës

Willy Gnonto, talenti italian që Leeds United e transferoi në merkaton e verës nga Zurich, sa vjen dhe bëhet më i rëndësishëm për skuadrën angleze. Trajneri Jesse March e vlerëson tepër 19-vjeçarin duke i dhuruar minuta ndërsa edhe tifozeria e Leeds është afeksionuar me sulmuesin, aq sa i ka dedikuar edhe një këngë.

Mirëpo, në përmbajtjen e këngës janë disa fjalë jo etike që lidhen me supremacinë e Gnonto ndaj rivalëve, teksa trajneri Marsch theksoi se është mirë që fansat t’a shmangin atë pjesë.

“Mua më vjen shumë mirë që fansat e duan kaq shumë Gnonton. Ndonjëherë më ndodh që të jem duke ecur në shtëpi dhe të këndoj korin e tifozëve, por dua që fansat ta modifikojnë pak dhe të rregullojnë fjalorin. Të tregojnë pak më shumë respekt”, u shpreh Marsch.

Lajme të tjera

Champions League

Manchester City dështoi te penalltitë përballë Realit të Madridit, duke i thënë lamtumirë Champions League. Rrugëtimi i kampionëve në fuqi u mbyll në çerekfinale,...

Eredivisie

Lajm i keq për tifozët e Vitesses, skuadër e Eredivisies. Përmes një njoftimi zyrtar për shtyp, KNVB (d.m.th. Federata Holandeze e Futbollit) njoftoi se...

Featured

Aksionet e familjes Halili te Tirana dalin në shitje. Zyra e Përmbarimit privat Albase ka shpallur daljen në ankand të 66% të aksioneve të...

Lajme

Një thashethem i bujshëm po mbush mediat rozë në Itali, teksa këtë herë protagonistë janë mesfushori amerikan i Juventusit, Weston McKennie dhe motra e...