Connect with us

Hi, what are you looking for?

Ligue 1

E kërkoi Milan, kapiteni i Lens rinovon kontratën

Surpriza më e bukur e Ligue 1 është padiskutim Lens.

Skuadra e Haise pas pesë javësh ndan vendin e parë me pikë të barabarta, 13 me PSG dhe Marseille.

Një nga elementët më cilësorë është Seko Fofana, kapiteni i skuadrës, i cili në këtë merkato kishte disa oferta, me Milan që provoi ta rikthente në Itali.

Në orët e fundit të merkatos, Lens dhe Fofana kanë zyrtarizuar rinovimin e kontratës, me Fofana i cili ka firmos deri në verën e vitit 2025.

Lens ka pasur shumë oferta për disa lojtar të ndryshëm, por ia ka dalë për t’i mbajtur në skuadër disa dhe tashmë do të provojnë të qëndrojnë përsëri në majat e kampionatit francez.

Lajme të tjera

Futboll

Skuadra e Mechelen, e drejtuar nga Besnik Hasi, rikthehet tek fitorja në kampionat belg në play off-in e grupit të Conference League. Pas humbjes...

Premier League

Armando Broja mund të përdoret nga Chelsea për të balancuar financat, duke u nxjerrë në shitje. Blutë kanë shpenzuar shuma marramendëse në sesionet e...

La Liga

Që kur Xavi Hernandez njoftoi se do të largohej nga Barcelona në fund të sezonit, gjërat kanë filluar të shkojnë më mirë te “Blaugrana”....

Futboll

Fernando Santos nuk është më trajner i Beshiktashit, ka bërë të ditur klubi nga Stambolli këtë të shtunë. Vendimi u mor pas barazimit (1-1)...